Çantë

Shtëpi> Çantë> Përpunimi CNC> Kthimi CNC> Shërbim kthyes CNC me bosht OEM 5 Machining CNC

Shërbim kthyes CNC me bosht OEM 5 Machining CNC

 • Vegla të drejtpërdrejta
 • Të gjitha metalet / lidhjet
 • Bisht shumëfishe
 • +/- tolerancë 0.0003 "
 • Operacionet e frezimit të boshtit Y

Kur keni nevojë që CNC të kthehet me saktësi të lartë, ju lutemi na kërkoni ndihmë. Essai ju ofron kthime CNC me cilësi të lartë në një larmi industri.

5 Axis CNC Turning is an intricate and detailed method of creating custom parts and components using a lathe. Computer Numerical Control (CNC) turning is a highly-skilled, Precision Engineering process. Based on one of the oldest machine tools in the world – the lathe – turning in its traditional form can be traced back to ancient Egypt.

Through modern computer technology and skilled operators, a component can now be created to the minutest detail and to the most rigid of designs using a Turning Lathe, with precise tolerances and a vast array of shapes. The turning lathe secures and rotates the stock, or raw material, being machined along a dual-axis of movement at high speeds, while a single-point cutting or boring tool shapes the material, resulting in the desired component being created. The lathe is controlled by computer programs; ensuring meticulously exact components are produced, and can also be reproduced. At Essai, we pride ourselves on being experts in the latest CNC Turning Technology and Processes, and on our ability to create the components our customers demand swiftly, efficiently and precisely.

custom-oem-5-axis-cnc-turning-service-detail-01

Përpunimi CNC

Shpesh kthimi dhe frezimi referohen në përgjithësi si "përpunim CNC" - klientët tanë shpesh kërkojnë përpunim CNC sesa për kthim ose mulliri me emër. Sigurisht, është detyra jonë të sigurohemi që procesi më i përshtatshëm të përdoret çdo herë.

E thënë thjesht, ndryshimi midis dy proceseve vjen deri te ajo pjesë që lëviz - në terma të përgjithshëm, metali ose makineria.

 • Me kthimin e CNC, një shufër metalike futet në torno dhe rrotullohet me shpejtësi ndërsa një mjet prerës me një pikë heq pjesë të metalit për të krijuar formën e dëshiruar.
 • Me mulliri, metali zakonisht mbetet i palëvizshëm ndërsa mjetet e prerjes me shumë pika rrotullohen rreth tij.

 

Applications of 5 Axis CNC Turning

Përdoret gjerësisht në prerje; përpunim kompleks; deburring; shpime; qendra vertikale të përpunimit për shpime, mërzitje, përgjime dhe bluarje; formim elektrik për injeksion; bluarje; prerje me lazer; frezimi me qendra vertikale të përpunimit; mulliri; kontrolli i lëvizjes; kthimi; tela EDM, etj.

custom-oem-5-axis-cnc-turning-service-detail-03

Machining CNC ose jo Përpunimi CNC
Materiali Titanium, Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Steel Alloy
Ngjyrë Customized Color
Processing CNC Machining Service
Inspection Equirment CMM, Projector, Calipers, Micro caliper, Thread Micro caliper, Pin gauge, Caliper gauge, Pass meter, Pass meter etc.
Trajtim sipërfaqësor Plating
Sipërfaqja përfundoi Anodized, Oxide, Plating, Brushing, Polishing, Blackened, Power coating, Sandblasting, Laser engraving, etc.
Formati i vizatimit PDF, DWG/DXF, IGS/STP, etc.
Certifikata ISO9001
Paketa Qese plastike & kartoni; Kërkesa e klientit

custom-oem-5-axis-cnc-turning-service-detail-02

Avantazhet e varet nga Essai

1. Hedhja e produkteve të aluminit në tub ofrohet me çmime konkurruese.
2. Ne jemi te specializuar në përbërës të vegjël aliazh metali për më shumë se 14 dekada tani.
3. Ne punësojmë profesionistët më të mirë dhe teknikat moderne për prodhimin e lidhjeve të hedhjes së aluminit dhe produkteve të tjera.
4. Ne ofrojmë shërbime në industri të ndryshme si hardueri, informatika, kujdesi shëndetësor dhe automobilizmi.
5. Produktet tona janë të garantuara për t'ju dhënë një reputacion të mirë dhe ne i përmbahemi standardeve të larta të cilësisë.
6. Ne bëjmë testime të gjera të produkteve.
7. Më shumë se një zgjidhje është e mundur në organizatën tonë.
8. Idetë dhe modelit tuaj do t'u jepet një përkufizim i ri nga ekspertët tanë.

 • +/- 0.0003" tolerance: Typical tolerance, but can vary due to size & type of material.
 • Live tooling: Performs up to 12 different CNC milling operations while in the lathe.
 • 25" dia x 80" work envelope: Suitable for long or large CNC turning parts and projects.
 • Y-axis milling operations: Expands the range of secondary operations, including simultaneous 5-axis milling/turning.
 • All metals/alloys: Turn or machine all metals and certain types of plastics.
 • Multiple spindle: Turn/mill a complete part in one setup, while maintaining feature relationships.

Nuk e di mjaft?
Mirë se vini të na kontaktoni dhe të filloni biznesin tuaj tani!

  Merrni kontakt

  Ne do t'ju përgjigjemi brenda 8 orësh

  Telefoni

  +86-75582538952

  Adresë

  Zyra : Nr.72-6, Huanguan South Road,Longhua New District Shenzhen, 518110 China

   

  Fabrika : Nr. 333 Qyteti Xiangmang West Road Qingxi, Dongguang, Kinë

  mail top