Çantë

Shtëpi> Çantë> Fabrikimi i fletës> Prodhuesi i fletëve metalike të përpunimit të fletëve OEM të Kinës CNC

Prodhuesi i fletëve metalike të përpunimit të fletëve OEM të Kinës CNC

 • Prerje metali me lazer
 • Punimi dhe vulosja e fletës
 • Mbërthimi në këmbë dhe futja
 • Palosja, përkulja dhe deformimi i fletës metalike
 • Veshje & Machining CNC

Kur keni nevojë për përpunimin e fletëve OEM me saktësi të lartë, ju lutemi na kërkoni ndihmë. Essai ju ofron metale OEM me cilësi të lartë në një larmi industri.

OEM sheet metal is the process of forming parts from a metal sheet. 3D CAD files are converted into machine code, which controls a machine to precisely cut and forms the sheets into the final part. Typical forming tools are brakes, punches, and dies which can form angular bends and features. Installing inserts, such as PEM inserts, is standard practice along with welding and finishing services. Sheet metal parts are known for their durability, which makes them great for end-use applications (e.g. chassis). Parts used for low volume prototypes and high volume production runs are most cost-effective due to large initial setup and material costs.

Shërbimet tona të fletëve prej metali ofrojnë një zgjidhje me kosto efektive dhe sipas kërkesës për nevojat tuaja të prodhimit. Shërbimet e fabrikimit variojnë nga prototipi me vëllim të ulët deri te prodhimi me vëllim të lartë me kursime të konsiderueshme të kostos.

china-sheet-metal-manufacturer-detail-01

Advantages of OEM Sheet Metal

 • Opsionet e dizajnit të fletëve janë shumë fleksibël. Klientët mund të shprehin një nevojë për disa funksionalitete dhe materialet e llamarinave lënë vend për shumë zgjidhje të ndryshme.
 • Prototipet e vetëm për prodhimin e vëllimit janë të mundshme. Metodat bashkëkohore të prodhimit, si shtypja 3D, ofrojnë kohë të shpejta drejtimi që përputhen mirë me nevojat e prototipizimit. Sidoqoftë, këto metoda janë të kufizuara vetëm në prototip.
 • Proceset e fabrikimit të fletëve janë të përshtatshme për një tranzicion gradual nga prototipizimi në prodhim në shkallë të gjerë. Bërja e prototipave përcakton vijën bazë dhe pritjet për sasi më të mëdha duke krijuar infrastrukturën e kërkuar.
 • Një gamë e gjerë përfundimesh sipërfaqësore. Ato përfshijnë veshje pluhuri, lyerje, galvanizim, plating, etj. Kjo lejon pamje të ndryshme por gjithashtu siguron mbrojtje në rrethana të ndryshme.
 • Një larmi materialesh. Termi fletë metalike na tregon vetëm diapazonin e trashësisë. Por asgjë në lidhje me vetë materialin. Llamarina mund të jetë e të gjitha llojeve të metaleve - çeliku i butë, çelik, alumini, bronzi, etj.

china-sheet-metal-manufacturer-detail-02

Applications for OEM Sheet Metal

 • Sheet metal offers a cost-effective way to fabricate product device panels, boxes, and cases for a variety of applications. We build enclosures of all styles, including rackmounts, "U" and "L" shapes, as well as consoles and console.
 • The chassis we fabricate are typically used to house electromechanical controls, from small handheld devices to large industrial testing equipment. All chassis are built to critical dimensions to ensure hole pattern alignment between different parts.
 • Essai builds custom brackets and miscellaneous sheet metal components. It is ideal for lightweight applications or highly corrosion resistant applications. All hardware and fasteners that are needed can be fully built-in.
Materiali Stainless steel, aluminium alloy
Processing Broaching, Drilling, Etching / Chemical Machining
Pajisjet Grushtim CNC, lakim, prerje lazer, qethje hidraulike etj.
Shërbimi Mbështetje OEM
Trajtim sipërfaqësor Anodizoni, Veshje me energji, Rrëshirë e Elektropruar, E Galvanizuar, EPOSY
Skedari i Vizatimit 3D / CAD / DWG / PDF / HAPI / STP
Aplikacion Industria
Tolerancën +/- 0,03 mm
Certifikata ISO9001
Paketa Qese plastike & kartoni; Kërkesa e klientit

china-sheet-metal-manufacturer-detail-03

Avantazhet e varet nga Essai

1. Hedhja e produkteve të aluminit në tub ofrohet me çmime konkurruese.
2. Ne jemi te specializuar në përbërës të vegjël aliazh metali për më shumë se 14 dekada tani.
3. Ne punësojmë profesionistët më të mirë dhe teknikat moderne për prodhimin e lidhjeve të hedhjes së aluminit dhe produkteve të tjera.
4. Ne ofrojmë shërbime në industri të ndryshme si hardueri, informatika, kujdesi shëndetësor dhe automobilizmi.
5. Produktet tona janë të garantuara për t'ju dhënë një reputacion të mirë dhe ne i përmbahemi standardeve të larta të cilësisë.
6. Ne bëjmë testime të gjera të produkteve.
7. Më shumë se një zgjidhje është e mundur në organizatën tonë.
8. Idetë dhe modelit tuaj do t'u jepet një përkufizim i ri nga ekspertët tanë.

According to the customer’s drawing documentation, we are capable to ensure metal sheet cutting, bending, stamping, roll-bending, welding, capacitor-discharge welding, drilling and riveting on CNC machines.

We process the following materials on CNC punching and forming machines: steel, stainless steel, galvanized steel, aluminum. All in thickness from 0.7 mm to 3.0 mm (exceptionally to 4.0 mm).

According to customer’s needs, we can make a prototype or 3D template, consult possible modifications of this prototype, then perform the changes and start the series manufacture. Of course, we offer a possibility of subsequent treatment by cataphoresis, powder painting, zinc plating or their combination. We also perform assembly of all parts.

 • Prerje metali me lazer
 • Punimi dhe vulosja e fletës
 • Mbërthimi në këmbë dhe futja
 • Palosja, përkulja dhe deformimi i fletës metalike
 • Veshje & Machining CNC
 • MIG and TIG welding of aluminium, mild steel and stainless steel
 • Anodizing, Powder Painting Coating and electric-plating
 • Associated Assembly work, including electrical assembly

Nuk e di mjaft?
Mirë se vini të na kontaktoni dhe të filloni biznesin tuaj tani!

  Merrni kontakt

  Ne do t'ju përgjigjemi brenda 8 orësh

  Telefoni

  +86-75582538952

  Adresë

  Zyra : Nr.72-6, Huanguan South Road,Longhua New District Shenzhen, 518110 China

   

  Fabrika : Nr. 333 Qyteti Xiangmang West Road Qingxi, Dongguang, Kinë

  mail top